Choď na obsah Choď na menu
 


Ekológovia

9. 5. 2009
 
Chvíľu sme boli upratovačmi...
 
Áno, nerobím si srandu, ale vy si možno budete, no keby ste tam boli, určite by vám to také smiešne nepripadalo.
Boli sme čistiť hraničný prechod Trstená - Chyžné. Táto akcia bola organizovaná dňa 22.4.2009, čiže na Deň Zeme v rámci projektu Modrá stužka.
Akcie sa zúčastnilo 40 detí. Boli sme tam My - EKOLÓGOVIA našej školy, kamaráti zo ZŠ Rudolfa Dilonga a naši poľskí susedia zo školy v Jablonke.   Prišli nám pomôcť aj náš p. primátor Jozef Ďubjak a pán Antoni Karlak - Wójt Gminy z Jablonky. Po ich krátkom príhovore sa to všetko začalo.
 Rozdelili sme sa do menších skupín. Na ruky sme si dali gumené rukavice, zobrali sme vrecia na odpad a plní chuti sme sa pustili do práce. Všetci veľmi ochotne zbierali a verte mi,  tých odpadkov tam bolo viac než dosť. Sem-tam sme sa aj pobavili. Veď našli sme aj dosť zaujímavé veci ako napr. fotoaparát, plynový ohrievač aj s náplňou, pár poľských grošov.
Prišla aj STV-čka a večer sme už boli v hlavnom spravodajstve. Isté naše „televízne hviezdy“ poskytli aj rozhovor, no a my ostatní sme boli nakamerovaní pri zbieraní odpadkov.
No a po tejto užitočnej práci sme si zasúťažili. A či tomu veríte alebo nie, víťazné družstvo sme boli my ekológovia. Síce tesne, ale porazili sme aj našich učiteľov. Po tom, ako sme dosúťažili, po sebe poupratovali a prevzali si ceny a rôzne reklamné predmety.
Kiež by sa takýchto akcií konalo viacej na Zemi. Alebo by stačilo, keby mala sviatok častejšie.      
 
P.S. Vyzbierali sme 66 vriec odpadu a tak vás žiadame –BUĎTE ĽUDIA, BUĎTE INÍ, NECH JE NAŠA ZEM BEZ ŠPINY!
 
Vaši ekológovia!!!
               
 
Angelika Medvecká 7.B
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.